7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30

3D Film ZŠ Bruntál

Okresní volejbalová liga žáků pokračuje

V sobotu 15. února se v Bruntále uskutečnilo 3. kolo okresní volejbalové ligy smíšených družstev základních škol okresu Bruntál. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev ze šesti základních škol našeho okresu. Pořádající školou bylo Gymnázium Bruntál, které připravilo pro všechna družstva skutečný volejbalový svátek. Na třech hřištích současně byla odehrána všechna utkání systémem každý s každým. Velkým přínosem byl příjezd družstva ze ZŠ  Vrbno pod Pradědem, které se v letošním ročníku zúčastnilo turnaje poprvé a obsadilo v turnaji krásné 3. místo. V utkání o 2. místo toto družstvo nestačilo na hráče z Rýmařova a prohrálo 2:0 na sety. 1. místo po zásluze získalo doposud neporažené družstvo celé soutěže, družstvo ze ZŠ Bruntál z Jesenické ulice, které prohrálo pouze jeden set v utkání s družstvem z Vrbna pod Pradědem.

Zobrazit celý článek...

Napsal: Mgr. David Pavelka  22. 02. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

Lyžařský kurz

Lyžařský kurz začíná ve středu dne 19. 2. 2014.

Do 21. 2. budeme lyžovat v Suché Rudné a 24. 2. a 25. 2. na Annabergu. Všichni doufáme, že počasí nám umožní kurz dokončit a přejeme si, aby se obešel bez zranění. Žáci, kteří se lyžařského kurzu neúčastní, se budou vyučovat podle rozvrhu třídy VII. B.

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  18. 02. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

Kurz pro předškoláky a jejich rodiče

Vážení rodiče,

naše škola připravila pro Vás a Vaše děti "ŠKOLU NANEČISTO". Jedná se o 5 bezplatných lekcí pro rodiče a děti. Každá lekce bude trvat 60 minut. S dětmi budeme rozvíjet:

• zrakové vnímání
  • sluchové vnímání
  • početní představy
  • paměť
  • jemnou i hrubou motoriku
  • myšlení

Po celou dobu budou rodiče přítomni ve třídě a v závěru dostanou prostor pro dotazy. Sejdeme se vždy jedenkrát týdně.

První kurz začíná ve středu 26. 2. 2014 v 16:30 ve třídě II. C.
Druhý kurz začíná ve čtvrtek 27. 2. 2014 v 16:30 ve třídě II. C.
Třetí kurz začíná ve středu 9. 4. 2014 v 16:30 ve třídě II. C.

Abychom mohli zajistit pomůcky pro všechny děti, je třeba se předem na kurz přihlásit (napište i číslo kurzu) pomocí těchto kontaktů:

Disciplína: skok přes švihadlo

Body: 120, 112, 105, 99, 94, 90, 87, 84, 83, 82, atd.

Ceny: pro všechny

Nadšení pro sport: s sebou

Zve: Pavel Pytela – organizátor soutěže a vedoucí kroužku Základy atletiky

Napsal: Mgr. Pavel Pytela  17. 02. 2014
 Kategorie: Aktivity  Desetiboj na jedničku  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

Prozatímní pořadí

Napsal: Mgr. Pavel Pytela  14. 02. 2014

Hod medicinbalem přes hlavu vzad

Napsal: Mgr. Pavel Pytela  05. 02. 2014

3. setkání florbalistů 2. stupně ZŠ Jesenická v Okresní lize

Kdo nás reprezentoval na okresní lize pořádané ZŠ Okružní 18. 12 .2013? Sestava hráčů byla tato: Kolder David, Musil Jan, Vojtík Ladislav, Hrabina Ondřej, Talla Tobias, Trčka Martin, Kutlák Jakub, Křížka Ondřej, Planka Aleš.

Na turnaji jsme postupně porazili všechny co se nám dostali do rukou. Začali jsme porážkou Karlovic, Andělské Hory, Albrechtic a ve finále ZŠ Vrbno, které jsme porazili těsně 5:3 a získali tak 8 bodů do celkové tabulky. V celkovém pořadí jsme tak poskočili z třetího místa na druhé místo s celkovým počtem 20 bodů a ztrátou 2 bodů na první ZŠ Rýmařov (22 b). Na třetím místě je s 16 body ZŠ Vrbno.

Naši hráči mají herní pauzu do konce února. Budeme se těšit na další tři kola jarní a letní části soutěže.

Napsal: Mgr. Jakub Šimůnek  02. 02. 2014
 Kategorie: Aktivity  Florbal  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

Fenomén sociálních sítí

Sociální sítě jsou dnes běžnou součástí života, takže asi nikoho nepřekvapí, že většina dětí má na nějaké z nich svůj profil. Nejsem ani odpůrcem, ani zastáncem sociálních sítí, vnímám je jako doplňkový způsob komunikace. Ale jako psycholožce mi některé věci velmi vadí. A zdaleka to není jen o sezení u počítače a trávení mnoha a mnoha hodin na internetu. Znepokojuje mě bezmezná důvěra k sociálním sítím, jejich nekritické používání a přenesení většiny komunikace z reality do online prostoru.

Mnoho dětí (ale často i dospělých) sociálním sítím a internetu velmi nekriticky důvěřuje. Vidí mnoho výhod, ale rizika a nebezpečí vnímají velmi okrajově a vzdáleně. Často neznají podmínky užívání, zveřejňované informace osobního charakteru nepovažují za ohrožující a zneužitelné, „ochrana dat“ je pro ně jen frází či nekonkrétním pojmem. Ať už se to týká sdělování velkého množství osobních údajů, uveřejňování záplavy fotografií, navazování kontaktů s neznámými lidmi anebo sdělování hesel ke svému emailu, Skypu či sociálním sítím.

Napsala: PhDr. Lenka Svobodová  28. 01. 2014
 Kategorie: Hlavní stránka  Poradenství Nahoru   Náhled článku k vytištění

Démosthenes by záviděl...

V pondělí 20. 1. 2014 se na Mendelově gymnáziu v Opavě sešli vítězové školního kola mezinárodní soutěže v řečnickém umění – Mladý Démosthenes.

V příjemném prostředí pracovny hudební výchovy se uskutečnilo kolo regionální a jak podotkla, zcela upřímně, jedna členka čtyřčlenné poroty, které předsedala Mgr. Jana Adámková, Ph.D., Démosthenes by dnes záviděl… Neb výkony soutěžících ze škol bruntálských, opavských a karvinských byly vskutku nezapomenutelné a jedinečné.

Napsala:   06. 01. 2014