všem Vám děkuji za práci  a pomoc v uplynulém roce, za pěkné okamžiky prožité ve Vaší společnosti. Děkuji za vše, co jste udělali pro dobré jméno školy a pro kvalitní výchovu a vzdělávání, náš hlavní, společný a moc těžký úkol.

Přeji Vám do nového roku splnění všech Vašich přání a věřím, že rok 2014 bude rokem šťastným.

Napsala: PhDr. Marcela Žáková  20. 12. 2013
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

Dějepisná olympiáda

Dne 28. 11. 2013 se uskutečnil na naší škole 43. ročník dějepisné olympiády, tentokrát byl zaměřen na město v proměnách času. Úkoly byly nelehké, avšak naši mladí historici se jich nezalekli a plnili je se 100% nadšením.

Zasloužené prvenství patří Silvii Vlachynské z IX. B, která bude naši školu reprezentovat v okresním kole této soutěže dne 27. 1. 2014 v Krnově. Držíme jí  palce!

Všem ostatním děkujeme za účast… P. S. Byli jste všichni skvělí!

Napsala: Mgr. Pavlína Daňková  20. 12. 2013

Francouzský jazyk – zájmový útvar

Již tři měsíce, každé pondělí po vyučování, se scházím s více jak dvaceti žáky 6.- 9 tříd naší školy na hodině francouzštiny.

Vzhledem k tomu, že jsou všichni teprve začátečníci, mám z mých Francouzů velkou radost pro jejich píli, snahu a hlavně nadšení naučit se základům krásného světového jazyka, ke kterým francouzština bezesporu patří.

Přeji proto všem mým žákům, v tomto čase adventním: bonnes fêtes de Noël  et bonne année 2014.

Napsala:   17. 12. 2013

Vánoční koncerty Písničky

Ve čtvrtek 12. 12. 2013 se pěvecký sbor Písnička představil pásmem „Vánočních písní a koled“ na bruntálském náměstí a v sobotu 14. 12. 2013 si Písnička zazpívala na nádvoří bruntálského zámku.

V programech zazněly písně Jdou zástupy věrných, kánony Dej Bůh štěstí a Zvonky, dále lidové koledy K Ježíškovi do betléma, Den přeslavný a na závěr vznešená koleda Narodil se Kristus pán.

Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Mgr. Eva Zapalačová  16. 12. 2013
 Kategorie: Aktivity  Hlavní stránka  Písnička Nahoru   Náhled článku k vytištění

Mladí volejbalisté z Bruntálu zahájili úspěšně

V sobotu 14. 12. se v nové sportovní hale při Základní škole na Janáčkově náměstí  uskutečnilo 2. kolo okresní volejbalové ligy smíšených družstev žáků ZŠ. Do turnaje se přihlásilo 8 družstev, což byl prozatím rekordní počet. Vzhledem ke skutečnosti, že v nové sportovní hale je možno hrát na třech  hřištích současně, byl turnaj odehrán systémem každý s každým na 2 hrané zkrácené sety do 20 bodů. Kromě tradičních účastníků volejbalové ligy ze ZŠ Bruntál z Jesenické ulice, Gymnázia Bruntál, ZŠ Rýmařov, Gymnázia Krnov postavil do turnaje pořádající ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí družstva tři a jedno družstvo navíc postavilo i  Gymnázium Bruntál.

Zobrazit celý článek...

Napsal: Mgr. David Pavelka  16. 12. 2013
 Kategorie: Aktivity  Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

Olympiáda v českém jazyce - školní kolo

Ve středu 10. prosince 2013 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 27 žáků osmého a devátého ročníku. Na prvních třech místech se umístili žáci třídy IX. A. Třetí místo obsadil Jan Gondek, druhou příčku vybojovala Klára Daniová a zvítězil Josef Krajčovič. Všem, kdo se soutěže zúčastnili, děkujeme za jejich snahu a vítězům blahopřejeme. V okresním kole v  Krnově budou reprezentovat naši školu Josef Krajčovič a Klára Daniová. Umístění na dalších místech si můžete přečíst na nástěnce naproti šatnám 2. stupně.

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  15. 12. 2013

Florbalisté z druhého stupně

Ve školním roce 2013 proběhly tyto akce s naší účastí:

A) I. setkání hráčů okresní florbalové ligy proběhlo v Andělské Hoře 19. 10. 2013, kde jsme vybojovali 3. místo.

B) II. setkání hráčů okresní florbalové ligy uspořádala ZŠ a MŠ Karlovice 27. 11. 2013, kde jsme získali opět 3. místo.

C) III. setkání hráčů okresní florbalové ligy proběhne 18. 12. 2013 v Bruntále na ZŠ Okružní 38.

D) Dále hráči z 8. a 9. tříd absolvovali turnaj s podporou MŠMT Pohár České pojišťovny pro druhý stupeň, který se odehrál na ZŠ Bruntál Okružní 38, kde jsme získali výborné 1. místo a postoupili tak do okresního kola v Krnově při ZŠ Janáčkova. Zde jsme nepostoupili do semifinále po těsné prohře s Rýmařovem 2:3 a vítězi turnaje ZŠ Žižkova 1:3. Los nám určil těžší skupinu.

E) Mladší žáci 6. –7. třídy také bojovali o postup v turnaji MŠMT Pohár České pojišťovny v okrskovém kole na ZŠ Bruntál Okružní 38, kde 5. 12. 2013 porazili ZŠ Okružní 4:2, ZŠ Cihelní 12:1, ZŠ Lichnov 6:1 a bohužel prohráli se ZŠ Školní 2 vysoko 0:4 a získali tak 2. místo na turnaji a bohužel nepostoupili do dalších bojů v Krnově.

Napsal: Mgr. Jakub Šimůnek  12. 12. 2013
 Kategorie: Aktivity  Florbal  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

Florbalisté z prvního stupně

A) I. setkání hráčů okresní florbalové ligy v Bruntále ZŠ Okružní 38, kde jsme vybojovali 3. místo.

B) II. setkání hráčů okresní florbalové ligy v Bruntále na ZŠ Školní 2, kde jsme získali 4. místo.

C) III. setkání hráčů okresní florbalové ligy v Bruntále na ZŠ Jesenická 10, kde jsme získali výborné 2. místo.

D) turnaj s podporou MŠMT Pohár České pojišťovny pro první stupeň, který se odehrál na ZŠ Bruntál Okružní 38, kde jsme získali pěkné 3. místo a do okresního kola postoupila škola z Krnova - ZŠ Žižkova

Pozvánka na setkání u vánočního stromu

Vážení rodiče a přátelé školy,

zveme Vás srdečně na setkání u vánočního stromu na náměstí Míru v Bruntále, kde ve čtvrtek 12. 12. 2013 od 14:15 - 15:00 hod. budou vystupovat naši žáci. Nejdříve se představí pěvecký sbor Písnička s pásmem vánočních písní a koled, potom nám zahraje flétnový soubor a nakonec představí dramatický soubor Jednička písničky a promluvy ze svého nového vánočního CD.

Čeká Vás milá dětská kulturní vánoční nadílka. Přijďte se s námi vánočně naladit, těšíme se na Vás!

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  09. 12. 2013
 Kategorie: Hlavní stránka  Jednička  Písnička Nahoru   Náhled článku k vytištění

Desetiboj na jedničku - report

Napsal: Mgr. Pavel Pytela  06. 12. 2013
 Kategorie: Aktivity  Desetiboj na jedničku  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82