ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Přespolní běh základních a středních škol

Ve čtvrtek 1. 10. se na závodišti v Břidličné konalo okresní kolo v přespolním běhu základních a středních škol.

Účast našich sportovců je již tradicí a výsledky nás velmi těší. Konkurence byla, jako vždy, velmi silná. Sportovci z Vrbna, Rýmařova či Krnova patří k velmi silným soupeřům. Nejlepšího umístění  dosáhli Eliáš Kalisz – 1. m., Timothy Vlach – 2. m,. V kategorii mladších děvčat se Ester Škultety umístila na 1. místě a součtem získaných bodů za umístění se družstvo mladších žákyň  Škultéty, Mecová, Horáčková G., Horáčková V., Smíšková umístilo na pěkném 3. místě za Vrbnem a Rýmařovem.

Mimořádný výsledek se podařil chlapců z 5. ročníku. Součtem bodů za umístění jednotlivců dosáhli nejvyššího počtu bodů a obsadili 1. místo. Složení družstva – Unverdorben, Budi, Slavík, Oltyán a Rožnovský. Tentokrát jsme porazili  Rýmařov Krnov i Vrbno. V kategorii žáků 6. a 7. tříd nás těší 2. místo v družstvech. Složení družstva – Kubičík Jakub a Matěj, Mikulka, Bouchal, Vodička a Snokrot.

Z individuálních výsledků stojí za zmínku 7. místo Davida Zátopka, a 12. místo Moniky Jaškové.

Všem sportovců patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy a pěkné umístění.

Autor: Miroslav a Jakub Šimůnkovi  02. 10. 2014