ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Okresní finále ve volejbale dívek

Ve čtvrtek 28. 4. 2016 se v Krnově uskutečnilo okresní finále ve volejbale dívek základních škol a osmiletých gymnázií našeho okresu Bruntál. Letošního ročníku se zúčastnilo 8 družstev. Naše družstvo přijelo na turnaj po dvou letech a neztratilo se. Hned v prvním utkání turnaji děvčata nic nenechala náhodě a zvítězila jednoznačně 2:0 nad družstvem z Gymnázia Bruntál. V druhém utkání sice naše dívky proti Gymnáziu Krnov první set po vlažném začátku prohrály, ale v setu druhém se už  zaskočit nenechaly a remizovaly 1:1. V posledním utkání ve skupině pak s přehledem zvítězily i nad B družstvem z Vrbna pod Pradědem. Do semifinále tak postoupilo naše družstvo bez porážky z prvního místa v základní skupině.

V semifinále se naše hráčky utkaly s hráčkami A družstva z Vrbna a než se rozkoukaly, prohrály první set.  Hra sice byla vyrovnaná, ale ani v průběhu druhého setu se naše družstvo nedokázalo dostat do herní pohody a po zásluze se do finále probojoval jejich soupeř z Vrbna. V utkání o 3. místo se naše hráčky ze ZŠ Bruntál, Jesenická 10 opět rozehrály a po zásluze si odvezly z turnaje pěkné 3. místo. Velká gratulace patří našim reprezentantkám především s ohledem na skutečnost, že úroveň letošního turnaje byla nejvyšší minimálně za posledních 10 let. Celkem sedm z osmi zúčastněných družstev předvedlo velmi kvalitní hru. Utkání byla vyrovnaná až do finále, ve kterém nakonec zvítězily těsným rozdílem dívky ze ZŠ Krnov, Janáčkova.

Napsal: Mgr. David Pavelka  29. 04. 2016