ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Jednička je úspěšná

Jednička je úspěšná nejen v naukových soutěžích, ale i ve sportu dosahuje velmi pěkných úspěchů. Po vítězství v okresních přeborech vybíjené mladších žákyň a štafetovém poháru jsme reprezentovali školu a především město Bruntál v krajských finále.

Finále ve vybíjené žákyň  1. stupně, které se hrálo v nové sportovní hale v Opavě, jsme jen kvůli poměru vítězství v zápasech skončili na 4. místě, i přestože jsme porazili vítězný tým ze Základní školy Kopřivnice.

Krajské finále ve Štafetovém poháru, které se konalo na atletickém stadionu v Ostravě Vítkovicích, bylo pěkným sportovním zážitkem pro všechny zúčastněné. Atletickou dráhu jednoho z nejhezčích stadionů v Evropě si vyzkoušelo 15 nejlepších týmů základních škol Moravskoslezského kraje. Ve štafetách na 100m jsme průběžně obsadili 5. místo. Rozhodly štafety na 200m. Tam se již projevila speciální atletická příprava a ta zamíchala s celkovým pořadím škol. V součtu časů jsme skončili na 9. místě s výsledným časem 09:14.

Pro sportovce naší školy byly závody také motivací do dalších školních let. Všem děkujeme za podané výkony a vzornou reprezentaci.

Napsal: Mgr. Miroslav Šimůnek  16. 05. 2016