ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

Informace pro strávníky Jídelní lístek
V kostce

Oběd se vydává mezi 11:00 - 14:00.

Portál pro online objednávání/odhlašování obědů: www.strava.cz, číslo objektu: 2569.

Na portálu www.strava.cz je při otevření stránek mobilním zařízením či tabletem s operačním systémem Android možno stáhnout si aplikaci umožňující objednávání obědů prostřednictvím těchto zařízení.

Informace a pokyny pro strávníky školní jídelny (cena obědů, čip, platby, číslo účtu aj.)

Přihláška ke stravování ke stažení.

 

 

  Škola plná zdraví

Naše škola je již třetím rokem zapojena do projektu Škola plná zdraví. Tento projekt vytvořila společnost Bonduelle ve spolupráci se Společností pro výživu. Odborným garantem projektu je primář dětské polikliniky Fakultní nemocnice v Motole, MUDr. Petr Tláskal, CSc. Jde o unikátní projekt, který pomáhá motivovat děti hravou a nenásilnou formou ke konzumaci zeleniny.

Na zkoušku jsme vybrali dvě třídy ze školní družiny pod vedením p. učitelky Kudličkové a Krajíčkové. Ty mají povinnost zkontrolovat snězené jídlo, které obsahuje zeleninu Bonduelle, a dát dětem speciální razítko do kartičky.  Jakmile budou kartičky zcela vyplněny, dostanou děti krásné dárečky od společnosti Bonduelle. 

 Zobrazit celý článek...

Napsala: Jiřina Běhalová  18. 03. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Dražba na vánočním jarmarku

Výjimečnou součástí letošního jarmarku byla dražba dobroty z masa a klobásek. V dražbě zvítězila paní Kateřina Tisoňová, která získala klobáskovou černošku za 600,-- Kč. Paní Tisoňové děkujeme za finanční podporu. Výnos z dražby i veškeré příspěvky ze sbírky jsme poslali na účet, kde se shromažďují peníze na projekt přestavby atria. Pokud jste ještě o této akci neslyšeli, přečtěte si prosím informace níže. 

Podařilo se nám dostat náš projekt do finále dotační soutěže Era pomáhá regionům. Mezi nás, čtyři finalisty v jesenické oblasti, rozdělí Era finanční prostředky.

Abychom se umístili co nejvýše a obdrželi co nejvyšší finanční podporu pro náš projekt přestavby nevyužitého atria školy na prostor setkávání zdravých a postižených dětí, potřebujeme i Vaši podporu.

Čím více společně vybereme, tím více mohou naše děti získat. Prosíme přispějte jakoukoliv částkou i Vy.

Na stránkách www.erapomaharegionum.cz   oblast Jeseníky, projekt: Maminko, proč se hřiště vyprázdní, když tam přijdeme my? Systémem „klikni a daruj“ můžete ještě do 6. 1. 2016 podpořit náš projekt.

Po kliknutí budete přesměrováni na platební portál, kde je nutné pro identifikaci uvést variabilní symbol 1701.

Nebuďme lhostejní, přispějme každý alespoň symbolickou částkou. Děkujeme.

 

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  20. 12. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka  Poradenství  Speciální třída  Spolek přátel školy  Stravování  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Svatomartinské menu

Vážení strávníci.

Svatomartinské hody se pořádají u příležitosti svátku svatého Martina 11. listopadu, který tradičně symbolizuje ukončení podzimních měsíců a doby zrání vína a oznamuje příchod zimy.

Uzavírá se tak současný rok a pomalu se připravujeme na blížící se Vánoce. Nedílnou součástí svatomartinských hodů je pečená svatomartinská husa, koláče a svatomartinské víno.

Svátek svatého Martina jsme si vychutnali již druhým rokem i my v naší školní jídelně v podobě svatomartinské husy s červeným zelím a bramborovým knedlíkem. 

A jak to dopadlo? Podle poslední přiložené fotografie snad dobře.

Za kolektiv kuchařek Běhalová Jiřina, vedoucí ŠJ        

 Zobrazit galerii...

Napsala: Jiřina Běhalová  15. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Slavnostní oběd pro deváťáky

Po ukončení slavnostního rozloučení v divadle se žáci odebrali do školní jídelny. Paní vedoucí školní jídelny J. Běhalová jim připravila slavnostní tabuli a žákyně osmého ročníku servírovaly menu včetně moučníku. Dříve než začal oběd, poděkovali deváťáci básní a kytičkou paní vedoucí za její práci. Ocenili to, že paní Běhalová a paní kuchařky naší školní jídelny se vždy snaží, aby žákům chutnalo a zpestřují jídelníček nejrůznějšími kulinářskými překvapeními.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  28. 06. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Soutěž školní jídelny – Nejlepší strávník

V letošním školním roce jsme poprvé vyhodnotili nejvíce odebraných obědů za uplynulých 9 měsíců.

Naše šikovné kuchařky uvařily přes 100 000 porcí. Bylo vybráno celkem 13 dětí s největším počtem odebraných obědů. Z vybraných žáků následně paní ředitelka osobně vylosovala tyto tři:

1.místo     Kociánová Viktorie    I. A

2. místo    Majtner  Marek         IV. B

3. místo    Zpěvák Adam            V. B 

Jedlíci byli také oceněni.  Za 1. místo si Viktorka odnesla ovocnou kytici vlastnoručně vyrobenou p. Běhalovou a Marek s Adamem dostali dortík - medovník.

Gratulujeme a těšíme se na další úspěšný školní rok.

Vedoucí ŠJ Běhalová Jiřina

 Zobrazit galerii...

Napsala: Jiřina Běhalová  15. 06. 2015
 Kategorie: Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Žáci IV. A a IV. B chtějí jíst zdravě!

V pátek 29. 5. se v naší školní jídelně uskutečnilo již třetí setkání našich žáků s paní vedoucí Jiřinou Běhalovou a školními kuchařkami, tentokrát na téma „ZELENINA A OVOCE JSOU MOOOC ZDRAVÉ“. Děti se často zelenině a ovoci vyhýbají a dávají přednost nezdravému jídlu, proto jsme jim chtěli ukázat, že i zdravé věci mohou být dobré. Paní kuchařky pro nás vyrobily dva druhy tvarohových pomazánek, připravily celozrnné pečivo, ovoce a zeleninu. Žáci ze IV. A vyráběli z těchto surovin zvířata žijící v mořích a oceánech, žáci IV. B domácí zvířata. Na talířcích pak hotová díla vypadala úžasně, sliny se všem jen sbíhaly. Krásné výrobky ze zeleniny a ovoce si můžete prohlédnout na našich fotografiích a přitom se zakousnout třeba do jablka, ať taky uděláte něco dobrého pro své zdraví!

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: Mgr. Š. Burzová, Mgr. M. Horáková  04. 06. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Beseda s paní Kautzovou

Zdravá výživa a zdravý životní styl jsou v dnešní době hodně často používaná sousloví. Ne všichni je však správně chápou a ne všichni „žijí zdravě“. Abychom si už od útlého věku uvědomili, co je pro nás v životě důležité, nám sdělila paní Kautzová, která nejen propaguje, ale hlavně konzumuje a prodává potraviny tělu prospěšné a zdravé. Probírali jsme také souvislosti jídla se zdravím, duševní pohodou, radostí a láskou. Součástí přednášky byla i  zdravá svačinka. S láskou ji pro nás připravila naše paní vedoucí školní kuchyně Běhalová. Všem chutnal a my jsme se přesvědčili, že ze zdravých surovin lze připravit vynikající pochoutky.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: Žáci třídy VIII. A.  19. 02. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Exkurze ve školních jídelnách

O jarních prázdninách, kdy si děti užívaly volna, se v naší jídelně nevařilo. Využily jsme této příležitosti k návštěvě několika jídelen v Bruntále, abychom zjistily, jak to chodí i jinde. Prohlédly jsme si školní jídelnu při ZŠ Bruntál, Cihelní, ZŠ Bruntál, Okružní, jídelnu v domově důchodců  a nakonec i malou kuchyňku v mateřské školce U Rybníka.

Ve všech jídelnách nás paní kuchařky mile přivítaly a rády se s námi podělily o názory a zkušenosti týkající se provozu kuchyně.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsala: Jiřina Běhalová  16. 02. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Už víme, co je bulgur!

V naší školní jídelně pracuje úžasná paní vedoucí Jiřina Běhalová. Naše Jiřinka má stále nové nápady, jak naučit žáky jíst zdravě. Na jídelníčku se již delší dobu objevuje jako příloha k masu bulgur, ale velký zájem u dětí tato příloha nevzbudila. Proto jsme se rozhodli získat zájem žáků zábavnou formou.

Ve třídě IV. A a IV. B jsme luštili křížovku, jejímž řešením bylo slovo bulgur. Dětem jsme řekli, z čeho je bulgur vyroben, různé recepty s bulgurem a nakonec všichni bulgur ochutnali.

Všem moc chutnal! Spousta žáků si přidala!

 Zobrazit celý článek a galerii...

Autor: IV. A a IV. B, Šárka Burzová a Martina Horáková  12. 01. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Alergeny v potravinách

Označování alergenů je legislativně stanoveno na datum 13. 12. 2014 v souladu s potravinovým právem.

Specifikace alergenů

Různé druhy alergií postihují až 30% populace a na alergii není lék. Každý jedinec musí zjistit podle příznaků, jaké potravině se příště vyvarovat, jedině voda není alergenní. 

Běžné potravinové alergeny
Mohou vyvolat všechny potraviny, EU specifikovala 14 hlavních potencionálních alergenů, které podléhají legislativnímu označení. Za další alergeny lze považovat též jablka, hrušky, meruňky, broskve, jahody, rajčata, špenát, aromatické byliny, ty však neznačíme.

Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brát zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Tuto skutečnost si musí každý strávník sám uhlídat. Není možné se věnovat při výrobě jídel strávníkům s potravinovou alergií jednotlivě.

Naše jídelna přesto již druhým rokem vaří bezlepkovou a bezlaktózovou dietu. V případě zájmu se obraťte na vedoucí školní jídelny p. Běhalovou.

Označení přítomnosti alergenu bude vyznačeno na jídelním lístku číslem označujícím alergen.

Seznam potravinových alergenů, které podléhají legislativnímu označování dle směrnice 1169/11 EU

Tabulka alergenů

Napsala: Jiřina Běhalová  12. 01. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Stravování Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR