ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

Tréninky

 V letošním roce probíhají tréninky 2x týdně, a to v pondělí a čtvrtek od 14:00 do 15:00 hod. Naše družstvo je pravidelným účastníkem okresní volejbalové ligy starších žáků.

Kromě toho mají nejlepší hráči možnost  nadále rozvíjet své volejbalové dovednosti v rámci oddílu Sportovního klubu policie ČR, se kterým škola již dlouhodobě spolupracuje a hrát krajskou soutěž organizovanou Českým volejbalovým svazem. 

Pokud bude příznivé počasí,  budou tréninky probíhat venku na antukovém hřišti, na které je  potřeba  mít venkovní sportovní obuv. Kroužek vede v tomto školním roce pan učitel David Pavelka, který je držitelem volejbalové licence trenéra III. třídy.

 

 

  Okresní volejbalová liga 3. kolo

Ve čtvrtek 17. listopadu se na ZŠ Bruntál, Jesenická 10 uskutečnilo 3. kolo okresní volejbalové ligy starších žáků. Pořadatelem bylo družstvo Gymnázia Bruntál a kromě dvou družstev z Bruntálu se tohoto turnaje zúčastnila družstva ze ZŠ Krnov, Žižkova a TJ Krnov B.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  24. 11. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Okresní volejbalová liga 2.kolo

V pátek 28. října se konalo 2. kolo volejbalové ligy starších žáků základních škol okresu Bruntál. Celkem 9 družstev ve dvou tělocvičnách si přijelo porovnat své volejbalové dovednosti a zažít pravou sportovní atmosféru.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  03. 11. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Projekty  Spolek přátel školy  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Okresní volejbalová liga

V sobotu 4. června 2016 se v Osoblaze uskutečnilo poslední kolo Okresní volejbalové ligy starších žáků. Z pravidelných účastníků soutěže přihlásila svá družstva ZŠ Vrbno pod Pradědem, TJ Krnov, Tj Osoblaha a naše ZŠ Bruntál, Jesenická 10. Problém s dostatečným počtem hráčů mělo také naše družstvo. Se souhlasem ostatních družstev jim však na turnaji vypomohly 2 hráčky z Vrbna pod Pradědem a 1 z Gymnázia Bruntál.   Vzhledem k tomu, že družstva z Rýmařova a Gymnázia Krnov na turnaj nedorazila, postavili pořadatelé do turnaje i své druhé B družstvo. Celkově se tedy v sobotu mezi s sebou utkalo 5 družstev. Utkání to byla tentokrát velmi vyrovnaná, výměny dlouhé a sety plné pěkných volejbalových momentů. A jak to vše dopadlo?  Třebaže se na 4. a 5. místě umístila obě družstva z Osoblahy, hrála s ostatními velmi vyrovnaná utkání. Také o pořadí mezi třemi nejlepšími družstvy letošní volejbalové ligy rozhodovalo skóre vzájemných utkání. Nejšťastnější na konec bylo družstvo z Vrbna pod Pradědem, které si zaslouženě odvezlo nejen prvenství v posledním turnaji, ale také v celém ročníku ligy. Druhou příčku na turnaji a celkově v lize místo třetí obsadilo družstvo ze ZŠ Bruntál, Jesenická 10.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  06. 06. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Okresní finále ve volejbale dívek

Ve čtvrtek 28. 4. 2016 se v Krnově uskutečnilo okresní finále ve volejbale dívek základních škol a osmiletých gymnázií našeho okresu Bruntál. Letošního ročníku se zúčastnilo 8 družstev. Naše družstvo přijelo na turnaj po dvou letech a neztratilo se. Hned v prvním utkání turnaji děvčata nic nenechala náhodě a zvítězila jednoznačně 2:0 nad družstvem z Gymnázia Bruntál. V druhém utkání sice naše dívky proti Gymnáziu Krnov první set po vlažném začátku prohrály, ale v setu druhém se už  zaskočit nenechaly a remizovaly 1:1. V posledním utkání ve skupině pak s přehledem zvítězily i nad B družstvem z Vrbna pod Pradědem. Do semifinále tak postoupilo naše družstvo bez porážky z prvního místa v základní skupině. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  29. 04. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  3. kolo okresní volejbalové ligy starších žáků

V sobotu 23. ledna 2016 se v krásné sportovní hale v Krnově uskutečnilo 3. kolo okresní volejbalové ligy starších žáků. Družstvo složeno ze žáků naší školy zde nemohlo chybět. Kromě nás se turnaje zúčastnila družstva z TJ Krnov, Rýmařova, Vrbna pod Pradědem a Osoblahy.

Pro tentokrát jsme na turnaj vyslali družstvo našich nemladších nadějí. Tři z nich hráli na turnaji poprvé a oproti ostatním účastníkům byli téměř o 2 až 3 roky mladší. Svým nadšením, vzájemným povzbuzováním a za pomoci zkušenějších spoluhráčů se našemu družstvu podařilo remizovat s družstvem z Osoblahy a zvítězit nad družstvem z Rýmařova. Na družstva z Krnova a Vrbna pod Pradědem tentokrát naši hráči neměli, ale i když z turnaje odjížděli bez medaile, odvezli si s sebou domů další volejbalové zkušenosti a zažili na hřišti i mimo něj plno veselých zážitků. Zisk tří bodů z tohoto turnaje postačil našemu družstvu k tomu, aby se v průběžném pořadí volejbalové ligy  nadále udrželo na třetím místě. 

 Zobrazit galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  25. 01. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Okresní volejbalová liga - 17. listopadu 2015

V úterý 17. listopadu se v tělocvičně Gymnázia v Krnově uskutečnilo 2. kolo okresní volejbalové ligy smíšených družstev starších žáků. Pravidelným účastníkem této soutěže, kterou před pěti lety samo zakládalo, bylo také družstvo složené ze žáků ZŠ Bruntál na Jesenické ulici.  Po 3. místě v prvním kole této soutěže chtěli naši hráči z Bruntálu tento úspěch přinejmenším zopakovat. Po prvním utkání, ve kterém remizovali s družstvem z Osoblahy, se však nadějné umístění začalo rozplývat.  O vzkříšení nadějí se ale postaralo jednoznačné vítězství nad družstvem z Rýmařova a pěkná remíza s Gymnáziem Krnov. Rozhodující utkání pro nás bylo s Vrbnem pod Pradědem. Do utkání lépe vstoupil náš soupeř. Družstvo z Bruntálu stále prohrávalo o 3 body. V závěru 1. setu však díky skvělému podání a pevným nervům kapitánky Moniky Joškové odvrátilo 3 setboly a zvítězilo nejtěsnějším rozdílem. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  18. 11. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Spolek přátel školy  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Okresní volejbalová liga začala

Ve středu 28. 10. oslavilo státní svátek volejbalem 7 družstev našeho okresu. Volejbalisté přijeli z Osoblahy, Krnova, Vrbna pod Pradědem, Bruntálu i  Rýmařova. Společně tak zahájili 5. ročník okresní volejbalové ligy smíšených družstev žáků základních škol. Bruntál reprezentovala dokonce dvě družstva. Družstvo Bruntál A bylo složeno převážně ze zkušenějších hráčů a družstvo B ze začátečníků. Ani jedno z těchto družstev se na turnaji neztratilo. Družstvo Bruntál A remizovalo s vítězem turnaje TJ Krnov, vyhrálo nad družstvy Gymnázia Krnov a Rýmařova. Dvě slabé chvilky si ale vybralo při hře s družstvem Vrbna pod Pradědem, ve které prohrálo, a také s papírově slabším družstvem Osoblahy, když s ním ztratilo 1 set. I tak si celkově odneslo z turnaje pěkné 3. místo a zaslouží si velkou gratulaci. Naše druhé družstvo složené převážně z nováčků získalo 3 cenné remízy při utkáních s Bruntálem, Gymnáziem Krnov a Rýmařovem. Obsadilo tak celkově 6. místo. Důležitější než umístění našich družstev, však byla celkově příjemná atmosféra turnaje, mnoho pěkných volejbalových momentů a úsměvy na tvářích hráčů, kteří se zlepšovali ve svých výkonech při každém svém kontaktu s míčem. Hlavní poděkování patří také Spolku přátel ZŠ Bruntál, Jesenická 10, bez jehož podpory by tato akce a možná ani celá okresní volejbalová liga letos nepokračovala.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  30. 10. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Mladí volejbalisté stříbrní

Ve čtvrtek 9. dubna 2015 se ve Vrbně pod Pradědem uskutečnil pod záštitou AŠSK další ročník volejbalového turnaje mladších žáků ZŠ okresu Bruntál. Letos poprvé se hrál již velký volejbal, tzv. 6 na 6. Z celkově šesti družstev se na turnaj z Bruntálu přihlásila družstva dvě, a to z  gymnázia a ze ZŠ na Jesenické ulici. Jejich vzájemné utkání v základní skupině skočilo remízou a obě družstva postoupila do dalšího kola, ve kterém se podařilo gymnáziu zvítězit nad družstvem z Osoblahy a žákům ze ZŠ nad Zátorem. Po semifinále, ve kterém žáci z gymnázia nestačili na celkového vítěze turnaje z Vrbna pod Pradědem, a po utkání o třetí místo, které prohráli těsně i s Gymnáziem Krnov, získalo družstvo Gymnázia Bruntál celkově 4. místo. 

A jak se vedlo žákům ze ZŠ na  Jesenické ulici? Ti excelovali již v semifinále, kde ve velmi vyrovnaném utkání přehráli družstvo z Gymnázia Krnov a postoupili do finále. Tam sice nestačili na družstvo z Vrbna pod Pradědem, ale radost ze stříbrných medailí byla i tak obrovská. Družstvo ze Základní školy na Jesenické ulici bylo totiž složeno ze žáků výrazně mladších než jiná družstva a medailová očekávání vůbec nemělo. Svým nadšeným výkonem a vynikající atmosférou na hřišti i na lavičce bylo toto družstvo ostatním tím nejlepším příkladem. 

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  10. 04. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Hrajeme barevný minivolejbal

V neděli  15. března 2015 se 12 nejmladších volejbalistů naší školy vypravilo na další krajské kolo barevného minivolejbalu, které se tentokrát konalo v Trojhalí v Ostravě. Přibližně 200 žáků, účastníků turnaje z celého Moravskoslezského kraje, bylo rozděleno do 5 věkových a výkonnostních kategorií. Naše škola přihlásila do turnaje 5 družstev, z toho 2 trojčlenná družstva do kategorie zelené a 3 dvojčlenná družstva do kategorie oranžovo-červené. Na to, že pro pět ze dvanácti našich hráčů to byla turnajová premiéra, nebylo vystoupení našich hráčů a hráček zklamáním a celkové výsledky byly dokonce lepší než v prvním kole této soutěže, které se naši žáci zúčastnili 1. února ve Frýdku – Místku. Konkrétně se naše nejlepší družstvo, ve složení Julie Vaculíková, Renáta Bezděková, David Štěpánek umístilo na krásném čtvrtém místě těsně před dalším naším družstvem, ve složení Marie Trdlicová, Lukáš Repper, Radek Šidlík.

V kategorii oranžovo-červené se nejlépe z našich umístilo družstvo ve složení Nela Zahrádková a Hana Kotlárová, a to na 22. místě. Zbylá dvě naše družstva ve složení Zuzana Gronkowieczová, Klára Rohnerová, Martina Drápalová a Bára Pavlíčková, sice zvítězily v jednom utkání ve skupině, ale  k postupu do hry o lepší umístění to tentokrát nestačilo. Ani tak však neodjížděly z turnaje s prázdnou. Nakonec si všichni odvezli pěkné zážitky a cenné zkušenosti ze svého prvního velkého turnaje. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci  a  Spolku přátel naší školy za podporu.

 Zobrazit celý článek a galerii...

Napsal: Mgr. David Pavelka  10. 04. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Okresní volejbalová liga - 2. kolo

V sobotu 14. února se uskutečnilo v tělocvičně Gymnázia v Krnově druhé kolo okresní volejbalové soutěže žáků ZŠ. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev a hrálo se na dvou hřištích systémem každý s každým.  Naše družstvo přijelo na turnaj pouze s 5 hráči, a to převážně z 1. stupně naší školy. Nebýt našich nejmladších volejbalistů, nepřijelo by z naší školy družstvo žádné. Je mrzuté, že kromě kapitánky našeho týmu Moniky Joškové, dalo ostatních 8 hráčů naší školy hrající krajský přebor přednost nákupům, oslavám narozenin nebo návštěvě babiček a nechali ty nejmladší hrát bez jejich pomoci.

O to větší poděkování však přísluší již zmíněné Monice Joškové z VIII. C, která svým výkonem i radami svým mladším spoluhráčům velmi pomohla a celková hra na turnaji nebyla zas tak špatná. Velké sportovní nasazení  především Jindry Suchého ze IV. A, Renaty Bezděkové z V. C a Julie Vaculíkové z V. D stačilo na 2 vítězná utkání. Nebýt těsné prohry s družstvem Rýmařova, které mělo družstvo poskládané pouze z chlapců 8. a 9. ročníku, mohlo naše družstvo pomýšlet i na celkově 3. místo v turnaji.  Nakonec si naši žáci po srdnatém výkonu odvezli celkově 5. místo a patří jim velké poděkování, že i když se na ně mnozí kolegové z kroužku vykašlali, oni se jen tak lehce porazit nedali.

 Zobrazit celý článek...

Napsal: Mgr. David Pavelka  16. 02. 2015
 Kategorie: Aktivity  Hlavní stránka  Volejbal Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR