ZŠ Bruntál, Jesenická 10

ZŠ Bruntál, Jesenická 10
 Jesenická 1284/10
 Bruntál  792 01
   552 306 871
   info  1zsbr.cz
 Zřizovatel:Město Bruntál
 IČO:00852805
 Bank. spoj.:153151678/0300 Vyučovací hodiny
a přestávky
1. hodina8:00 - 8:45
2. hodina8:55 - 9:40
3. hodina9:55 - 10:40
4. hodina10:50 - 11:35
5. hodina11:45 - 12:30
6. hodina12:40 - 13:25
polední přestávka13:25 - 13:55
7. hodina13:55 - 14:40
8. hodina14:45 - 15:30


3D Film ZŠ Bruntál

 

  Dějepisná olympiáda – okresní kolo

Zlato jsme sice nepřivezli, zato cenné zkušenosti rozhodně ano. Na vlastní kůži jsme si mohli vyzkoušet, jaké to je, když se ve velkém sále SVČ Méďa Krnov sejde v jeden den (18. 1. 2016) na 41 účastníků (= vítězů školních kol) dějepisné olympiády z celého okresu. Nervičky pracovaly do poslední minuty, ale zvládli jsme to… Teď už víme, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, najít si nové přátele a zkusit si v životě zase něco nového…

Romane a Adame, moc vám oběma děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Pořadí Jméno a příjmení Škola Body
22. Roman Štůrala Bruntál, Jesenická, třída IX. C 45
37. Adam Belobrad Bruntál, Jesenická, třída VIII. A 28
 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Pavlína Daňková  19. 01. 2016
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Ekoškola - získali jsme mezinárodní titul

EkoškolaNaše škola si v posledních dnech minulého roku připsala významný úspěch. 25. listopadu nás navštívili zástupci vzdělávacího ekologického centra Tereza, které je koordinátorem programu Ekoškola v České republice. Podrobili nás velmi podrobnému zkoumání, zvážili naše slova a hlavně skutky, pečlivě provedli audit a ocenili naši práci a nadšení. Na dva příští roky jsme získali mezinárodní titul Ekoškola. Ten nás opravňuje užívat nejen označení Ekoškola, ale i vlajku a logo.

O co vlastně jde?

Program Ekoškola je mezinárodní vzdělávací program určený pro základní a střední školy, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí. Žáci a učitelé aktivně spolupracují, velká část zodpovědnosti je ponechána přímo žákům. Jsou povzbuzováni k aktivnímu postoji a jsou vedeni k odpovědnosti za svoje jednání. Postup práce je určen sedmi kroky, které školu a její Ekotým provedou programem a zaručí naplnění kritérií pro získání mezinárodního ocenění.  

Žáci naší školy tedy založili před několika lety školní Ekotým, provedli analýzu ekologického stavu školy a naplánovali opatření, která postupně realizujeme. Můžeme si vybrat z celé řady praktických činností, od zdánlivých maličkostí po závažná globální témata a velké projekty. Ve výuce probíráme témata Ekoškoly (odpady, voda, energie, prostředí školy, šetrný spotřebitel, doprava a biodiverzita).

Zaměstnanci a žáci školy udělali společně kus práce. Největší ocenění patří dětem, protože berou své ekologické aktivity vážně, mnohdy jsou odhodlanější, důslednější, nápaditější a zodpovědnější než my dospělí. Nevzdávají se a nerezignují.

Na závěr chceme zdůraznit, že získat titul Ekoškola se nepodaří hned tak každému. V celé naší republice se tímto titulem pyšní něco málo přes sto škol, v Moravskoslezském kraji je nás nyní 23. 

Napsala: PhDr. Marcela Žáková  06. 01. 2016
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Vánoční jarmark a přání do nového roku

Staročeský vánoční jarmark, který pro vás připravujeme již od roku 2007, se nesl opět v duchu příjemné vánoční atmosféry a klidu. Ani tentokrát nechyběly úsměvy na rtech nás všech, krásné výrobky žáků, tvořivé dílny, společné zpívání koled, vůně vánočního cukroví, stromečku a teplého punče…

Děkujeme všem, kteří jste na Jedničku v tomto adventním čase zavítali a udělali si čas pro nás a své děti… Doufáme, že čtvrteční odpoledne jste si užili stejně příjemně jako my. Vaše hojná účast svědčí o tom, že ani v dnešní hektické době si nenecháme vzít to nejhezčí, co s sebou adventní čas nese, a to je čas strávený s druhými. I to je pro nás důkazem, že naše práce a vše, o co se pro vaše děti snažíme, mají velký smysl.

Přát šťastné a veselé

 je už příliš otřelé!

 Ať tedy letošní svátky

 jsou pro vás jak z nejkrásnější pohádky!

Autor: P. Daňková, M. Henčová  25. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Spolek přátel školy Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Prosinec ve školní družině

Prosinec – byl měsícem plným očekávání a těšení se na Vánoce. Aby čas dětem i nám dospělým rychleji utíkal, podnikali jsme různé činnosti, které nám ten čas pomohly ukrátit.

Navštívili jsme filmové představení „Pírkova dobrodružství“, na návštěvu k nám přišel čert a Mikuláš, pracovní a výtvarné činnosti patřily zimě a také školnímu jarmarku. Závěr tohoto kalendářního roku každé oddělení věnovalo vánoční besídce. Připomněli  jsme si vánoční zvyky, zazpívali jsme si koledy při pochoutkách, které nám připravily hodné a štědré maminky. Popřáli jsme si hodně zdraví, štěstí a hlavně to, abychom se v tom novém roce znovu spolu potkali. Stejné přání bychom chtěli předat i vám.

Kouzelné Vánoce a hodně štěstí v novém roce 2016 přeje kolektiv vychovatelek školní družiny.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Dagmar Kudličková  22. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Interaktivně ve finanční gramotnosti

Všichni žáci osmého a devátého ročníku měli možnost zajímavou a interaktivní formou proniknout do tajů finanční gramotnosti. Program pro ně připravila SPŠ a OA v Bruntále. V pondělí 21. prosince se žáci v odborné učebně učili, jak optimálně rozložit měsíční životní náklady a jak správně nakládat s financemi. Za své snažení byli odměněni drobnou sladkostí. Děkujeme pedagogům SPŠ a OA za pozvání a budeme se těšit na další setkání.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Renata VlčkováAutor: Foto: P. Daňková  22. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Dražba na vánočním jarmarku

Výjimečnou součástí letošního jarmarku byla dražba dobroty z masa a klobásek. V dražbě zvítězila paní Kateřina Tisoňová, která získala klobáskovou černošku za 600,-- Kč. Paní Tisoňové děkujeme za finanční podporu. Výnos z dražby i veškeré příspěvky ze sbírky jsme poslali na účet, kde se shromažďují peníze na projekt přestavby atria. Pokud jste ještě o této akci neslyšeli, přečtěte si prosím informace níže. 

Podařilo se nám dostat náš projekt do finále dotační soutěže Era pomáhá regionům. Mezi nás, čtyři finalisty v jesenické oblasti, rozdělí Era finanční prostředky.

Abychom se umístili co nejvýše a obdrželi co nejvyšší finanční podporu pro náš projekt přestavby nevyužitého atria školy na prostor setkávání zdravých a postižených dětí, potřebujeme i Vaši podporu.

Čím více společně vybereme, tím více mohou naše děti získat. Prosíme přispějte jakoukoliv částkou i Vy.

Na stránkách www.erapomaharegionum.cz   oblast Jeseníky, projekt: Maminko, proč se hřiště vyprázdní, když tam přijdeme my? Systémem „klikni a daruj“ můžete ještě do 6. 1. 2016 podpořit náš projekt.

Po kliknutí budete přesměrováni na platební portál, kde je nutné pro identifikaci uvést variabilní symbol 1701.

Nebuďme lhostejní, přispějme každý alespoň symbolickou částkou. Děkujeme.

 

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  20. 12. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka  Poradenství  Speciální třída  Spolek přátel školy  Stravování  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Vánoční jarmark 2015

Kdo letos nestihl vánoční jarmark naší školy, má čeho litovat. Tato velká adventní akce stála mnoho úsilí - žáků, učitelů i rodičů - avšak výsledek byl skutečně velkolepý. Fotografie sice ilustrují alespoň částečně dění na jarmarku, nejlépe je ale jarmark si užít se všemi jeho překvapeními, vůněmi a atmosférou. Děkujeme všem, kdo se na zdaru akce podíleli, a doufáme, že příští rok se opět před Vánocemi společně sejdeme.

 Zobrazit galerii...

Napsala: Mgr. Renata VlčkováAutor: Foto: R. Vlčková, E. Vodičková, J. Vyleťal  20. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka  Spolek přátel školy  Školní družina Nahoru   Náhled článku k vytištění

  3. kolo okresní florbalové ligy - adventní turnaj

Ve čtvrtek 17. 12. 2015 jsme se účastnili Adventního turnaje ve florbale na ZŠ Okružní. Dosáhli jsme na pěkné třetí místo a poděkování patří těmto hráčům sestavy: Daněk Adam, Bouchal Martin, Vodička Svatopluk, Pesel Erik, Carbol Martin, Duhajský Martin, Bělunek Antonín, Ďurika Michal, Slavík Matouš, Skalický Roman. Letošní sezónu tak zakončilo naše družstvo na celkovém 3. místě se ziskem 18 bodů za 1. družstvem ze ZŠ Okružní Bruntál a 2. družstvem z Rýmařova. Více informací o soutěži najdete ZDE

Napsal: Mgr. Jakub Šimůnek  18. 12. 2015
 Kategorie: Florbal  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Soutěž Řemeslo má zlaté dno

Střední odborná škola v Bruntále na Krnovské ulici pořádala dne 10. 12. 2015 pro žáky 9. ročníku soutěž, ve které 3členná družstva prokazovala svou šikovnost při práci s nářadím, skládání hlavolamů a také vědomosti o nářadí pro práci se dřevem a kovem. Naše družstvo ve složení Martin Duhajský, Jan Pavlík a David Motúz vybojovalo 2. místo. Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a k umístění gratulujeme. Další informace a fotografie ZDE

Napsala: Mgr. Renata Vlčková  14. 12. 2015
 Kategorie: Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

  Pro zájemce o včelaření

Naše škola navázala spolupráci s Českým svazem včelařů, konkrétně s bruntálskou částí a jejím předsedou panem inženýrem Novotným. Pan Novotný uspořádal pro zájemce malou přednášku – setkání, na téma včelaření a život včel. Kromě mlsání medu a prohlížení výbavy úlu bylo povídání plné zajímavých informací a aktivit. Dětem se setkání moc líbilo a jsou rozhodnuty stát se příští rok na jaře včelaři pod vedením zkušeného učitele. Zveme tímto všechny žáky, kteří by také měli zájem o včelařský kroužek, na lednové setkání budoucích včelařů. Již brzy bude také dán termín pravidelných schůzek. 

 Zobrazit galerii...

Autor: Mgr. Eva Vroblová  14. 12. 2015
 Kategorie: Ekoškola  Hlavní stránka Nahoru   Náhled článku k vytištění

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 


 

 

 

Partneři

 • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
 • Základní škola Bruntál, Okružní 38
 • SPŠ Bruntál
 • Gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace
 • Obchodní akademie Bruntál
 • Pedagogicko-psychologicka poradna, Bruntál
 • Pilotní škola kin-ballu
 • Čtení pomáhá
 • FCB Panteři
 • Ekoškola
 • Jaro ožívá
 • Les ve škole
 • Ovoce do škol
 • Zdravá pětka
 • ZŠ Petrin
 • ZŠ a MŠ Andělská Hora
 • Středisko volného času Bruntál
Kalendář

Kde nás najdete


ZŠ Bruntál, Jesenická 10, 792 01 Bruntál | tel.: +420 552 306 871, e-mail: info@1zsbr.cz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

© 1ZŠBR